Резидентам рф заборонено брати участь в управлінні небанківськими установами та займатися аудиторською діяльністю

Національний банк України продовжує вживати заходів для нівелювання можливого впливу агресора на діяльність учасників ринку небанківських фінансових послуг та надавати їм необхідну підтримку.
 

Регулятор заборонив громадянам рф, а також особам, що постійно проживають у рф, та російським компаніям, які є власниками істотної участі (від 10%) у страхових, лізингових, фінансових, факторингових компаніях та інших надавачах небанківських фінансових послуг, прямо чи опосередковано користуватися правом голосу та брати участь в управлінні компанією до скасування чи припинення воєнного стану в Україні.

Надавачі фінансових послуг, у яких власниками істотної участі є громадяни рф чи компанії, зареєстровані в рф, можуть звернутися до Національного банку для призначення довіреної особи, якій можна передати право їх голосу.

Для цього необхідно подати пропозиції щодо не менше двох кандидатур, а також документи для ідентифікації таких фізичних осіб та оцінки їх ділової репутації. Довіреними особами не зможуть бути громадяни рф та особи, що мають постійне місце проживання у рф.

Рішення про призначення довіреної особи ухвалюватиметься Національним банком протягом 30 робочих днів у разі подання повного пакета документів та відповідності вимогам до довіреної особи, визначеним регулятором.

Щодо приведення діяльності у відповідність до вимог нового Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг

Для підтримання учасників ринку небанківських фінансових послуг перенесено строки приведення у відповідність їх діяльності до вимог Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 24 грудня 2021 № 153. Строк перенесення – шість місяців із дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Такі зміни затверджені постановою (набрала чинності 5 травня 2022 року) Правління Національного банку України від 4 травня 2022 року № 93 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 грудня 2021 року № 153 та врегулювання деяких питань у діяльності надавачів фінансових послуг".

Також у Верховній Раді України зареєстрований Проект Закону (№7347 від 04.05.2022р.) про внесення змін до Закону України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" щодо забезпечення аудиторської діяльності на період дії воєнного стану та післявоєнного відновлення економік.

Даний Проект Закону зокрема передбачає виключення з Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльнои.сті (далі – Реєстр) аудиторів, які мають громадянство країни, що здійснює збройну агресію проти України, або включені до відповідних публічних реєстрів країни, що здійснює збройну агресію проти України, або працюють чи мають власність, здійснюють управління аудиторськими фірмами, що зареєстровані у країні, що здійснює збройну агресію проти України, а також суб’єктів аудиторської діяльності, які мають у складі засновників (учасників, акціонерів) прямо або опосередковано громадян чи суб’єктів господарювання країни, що здійснює збройну агресію проти України, а також які є учасниками мережі, зареєстрованої на території країни, що здійснює збройну агресію проти України, та невключення до Реєстру відповідних аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності.

Корисні посилання:

Проект Закону (04.05.2022)

Порівняльна таблиця (04.05.2022)

Пояснювальна записка (04.05.2022)

Подання (04.05.2022)

Проект Постанови до Закону (іншого Акта) (04.05.2022)

Читайте також:

У ВРУ зареєстровані законопроєкти, метою яких є заборона російського рубля в межах України

Визначено порядок дій банків при зарахування готівкових коштів на рахунки фізосіб на суму понад 400 тис.грн

Вплив військової агресії російської федерації на фінансову звітність та аудиторські висновки

Зміни у проведенні фінмоніторингу для банків на період дії воєнного стану     

На час дії воєнного стану доступу до відкритої інформації про учасників ринку небанківських послуг обмежується

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial