Новим проектом ЄС має намір посилити застосування санкцій проти росії

Європейський Союз планує запустити проект із дев’ятьма державами-членами для виявлення прогалин у режимі санкцій проти росії
 

Європейський Союз планує запустити проект із дев’ятьма державами-членами для виявлення прогалин у режимі санкцій проти росії та покращення координації між національними органами влади при застосуванні покарань, повідомили офіційні особи ЄС. Повідомляє агентство Bloomberg.

Партнерство між Європейською комісією та національними урядами, які зараз відповідають за впровадження санкцій, може стати попередником нового органу ЄС для координації нагляду за санкціями, додали чиновники на умовах анонімності, оскільки обговорення є закритими.

Нідерланди за підтримки кількох інших держав-членів закликали до створення механізму на рівні ЄС, який би гарантував, що уряди та компанії не ухиляються від 10 раундів блоку проти Москви.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила минулого четверга, що наступний пакет, який вдарить по російській економіці, стосуватиметься в основному обходу санкцій і «як ми можемо цьому протистояти».

Офіційні особи ЄС заявили, що новий проект, який триватиме два роки, починаючи приблизно з червня, стане першим випадком, коли виконавчий орган блоку підтримує країни-члени у забезпеченні санкцій конкретними ресурсами такого масштабу. Група визначить органи, відповідальні за заморожування активів, обміняється передовим досвідом і покращить їх впровадження. Комісія надасть експертизу своєї групи фінансових служб і покриє витрати на додаткову підтримку з боку Ради Європи, установи, що не входить до ЄС.

Країни-учасниці ініціативи – Чехія, Кіпр, Данія, Угорщина, Литва, Мальта, Румунія, Словенія та Іспанія.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial