НКЦПФР розширила перелік сумнівних фінпроєктів

Поповнення в SCAM-рядах: НКЦПФР розширила перелік сумнівних фінпроєктів.
 

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) прагне справедливої і чесної роботи на ринку капіталу, а тому стоїть на сторожі прав і інтересів інвесторів. Фахівці регулятора постійно досліджують ринок з цією метою і повідомляють про розширення  списку сумнівних інвестиційних проєктів і закликає бути обачними і ретельно оцінювати ризики перед тим, як інвестувати свої кошти в будь-який проєкт на фінансовому ринку. Інформацію про потенційно фіктивні дії просимо повідомляти Комісії на еmail: md@nssmc.gov.ua.

«На жаль, спеціалісти фінпроєктів з ознаками сумнівності часто не тільки вводять в оману, але й бувають винахідливими, розповідає Іраклій Барамія, член НКЦПФР. – Тому ми спостерігаємо поширену схему: проєкти пропонують безкоштовну освіту, а разом з тим і необхідність інвестувати на певній трейдинговій платформі. Як правило, такий алгоритм має певні ризики для клієнтів. Також часто сумнівні учасники розміщують неправдиву інформації про наявність ліцензій та дозволів – інколи навіть від НКЦПФР та НБУ, не кажучи вже про цілу низку «ліцензій» сумнівних недержавних «регуляторів» та «комісій» країн Європи, які не мають нічого спільного із легітимностю».

То ж регулятор вкотре оновив список інвестиційних проєктів, що мають ознаки сумнівності, і звертає увагу на наступні фінансові ініціативи:

Наразі кількість проєктів з ознаками сумнівності складає 113, з повним їхнім переліком можна ознайомитись на сайті Комісії в розділі «Захист прав інвесторів».

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial