Національний банк розпочинає обговорення нового положення про безвиїзний нагляд за діяльністю на ринках небанківських фінансових послуг

Національний банк в межах реалізації вимог Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії" оприлюднив проєкт постанови

Національний банк в межах реалізації вимог Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії" (далі – Закон) оприлюднив проєкт постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Положення про безвиїзний нагляд за діяльністю з надання фінансових та супровідних послуг" (далі – Положення). 

Положення розроблено з метою встановлення порядку здійснення Національним банком безвиїзного нагляду на ринках небанківських фінансових послуг за:

    • надавачами фінансових і супровідних послуг та їх відокремленими підрозділами;
    • небанківськими фінансовими групами та їх учасниками;
    • власниками істотної участі;
    • ключовими учасниками у структурі власності;
    • афілійованими та спорідненими особами надавачів фінансових послуг; 
    • іноземними учасниками ринку фінансових послуг, які здійснюють діяльність з надання фінансових та/або супровідних послуг в Україні; 
    • особами, які у встановленому Законом про фінансові послуги, спеціальними законами порядку надають послуги з аутсорсингу надавачам фінансових послуг.

Положенням установлюються вимоги, спрямовані на регламентування мети, способів та особливостей здійснення напрямів безвиїзного нагляду і заходів, що вживатимуться за результатами такого нагляду. 

Положення також визначає порядок взаємодії та обміну інформацією з надавачами фінансових і супровідних послуг, відповідальними особами небанківських фінансових груп, іншими особами, які охоплені наглядовою діяльністю.

У проєкті постанови передбачено, що Положення набере чинності з 01.01.2024 (одночасно з введенням в дію нового Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії"). Водночас чинне Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного нагляду на ринках небанківських фінансових послуг, затверджене постановою Правління Національного банку України від 28 грудня 2020 року № 169 (зі змінами), буде визнане таким, що втратило чинність. 

Ознайомитися з матеріалами до обговорення можна за посиланням:

  • Проєкт постанови "Про затвердження Положення про безвиїзний нагляд за діяльністю з надання фінансових та супровідних послуг";
  • Аналіз регуляторного впливу проєкту постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Положення про здійснення безвиїзного нагляду за діяльністю з надання фінансових та супровідних послуг".

Читайте також:

Читайте далі

Регулювання та нагляд НБУ

Для великого бізнесу запровадять нові вимоги до звітності про сталий розвиток

Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт, що передбачає запровадження в Україні обов’язкової звітності зі сталого розвитку для великих компаній. Ініціатором документа виступило

Читати далі
Банківська справа

Банки розширюють фінансування бізнесу: факторинг і гарантії набирають популярності

Український бізнес дедалі активніше використовує документарні операції та факторинг як альтернативу традиційним кредитам. За оцінкою Національного банку у Звіті про

Читати далі
AML Anti Money Laundering

Дайджест головних новин

FinAP Дайджест #Найцікавіше за тиждень FinAP канал — тримайся в курсі фінансового моніторингу #Регулювання_та_нагляд_НБУ #Банківська_справа Національний банк України постановою №

Читати далі

Будьте в курсі новин

Слідкуйте за ключовими новинами, оновленнями продукту та змінами у сфері комплаєнсу в наших соцмережах. Без спаму – лише актуальна інформація.