Набрав чинності Порядок застосування загального стандарту звітності CRS  

Мінфін звертає увагу фінансових установ − набрав чинності наказ Мінфіну від 26 травня 2023 року «Про затвердження Порядку застосування загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки».
 

Міністерство фінансів України звертає увагу фінансових установ − набрав чинності наказ Мінфіну від 26 травня 2023 року № 282 «Про затвердження Порядку застосування загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information)». 

Зазначений Порядок встановлює процедури та норми, необхідні для виконання фінансовими установами вимог щодо збору інформації про підзвітні рахунки та її належної перевірки. 

Зокрема: 

- порядок визначає перелік інформації, яку підзвітна фінансова установа зобов’язана встановлювати та включати до звіту про підзвітні рахунки щодо кожного підзвітного рахунку, який вона веде; 

- встановлюються вимоги до належної комплексної перевірки з метою виявлення підзвітних рахунків та описують процедури належної комплексної перевірки: 

  • існуючих рахунків фізичних осіб; 
  • нових рахунків фізичних осіб; 
  • існуючих рахунків організацій; 
  • нових рахунків організацій; 

- встановлюються спеціальні додаткові правила для виконання процедур, зокрема, щодо покладання на документи самостійної оцінки та документальні докази, а також щодо агрегування залишків рахунків та перерахунку валют; 

- визначається порядок виконання обов’язків підзвітної фінансової установи, в тому числі, щодо визначення статусу підзвітної фінансової установи, застосування заходів належної комплексної перевірки до фінансових рахунків, впровадження фінансовою установою правил належної комплексної перевірки фінансових рахунків для встановлення їх підзвітності для цілей Багатосторонньої угоди CRS тощо. 

Ознайомитися з Порядком, а також іншими документами та матеріалами з питань імплементації Загального стандарту звітності CRS, можна за посиланням.

Оприлюднені для ознайомлення та поширення серед власників фінансових рахунків відеоролики «Розвінчуємо міфи про CRS»  доступні за посиланням.

Читайте також: 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial