Компанії «Hikvision» та «Dahua Technology» постачають “очі” для російських БПЛА, – НАЗК

НАЗК внесло двох китайських виробників і постачальників обладнання для відеоспостереження до переліку міжнародних спонсорів війни.
 

Дві  китайські компанії потрапили до списку міжнародних спонсорів війни, у зв’язку з їх співпрацею з агресором. Про це повідомляє на своєму інтернет-ресурсі Національне агентство з питань запобігання корупції.

Таке рішення ухвалено через те, що обидві компанії активно працюють в рф, наповнюючи російський бюджет та постачаючи обладнання подвійного призначення, яке може використовуватись у воєнних цілях.

Компанія «Hikvision» є китайським державним виробником і постачальником обладнання для відеоспостереження для цивільних і військових цілей. Надає широкий спектр продуктів фізичної безпеки, включаючи відеозахист, контроль доступу та системи сигналізації. Вони створили одну з найрозгалуженіших маркетингових мереж у галузі, до якої входить 66 дочірніх компаній і відділень по всьому світу. Вони обслуговують різноманітні вертикальні ринки в понад 150 країнах.

«Hikvision» працює в рф через офiцiйне представництво – ТОВ «Хиквижн». Їх виторг у рф з початком повномасштабної війни у 2022 році зріс на 42%, чистий прибуток збільшився на 1526%, штат компанії був розширений вдвічі.

У 2018 році Конгрес США прийняв закон Джона Маккейна про дозвіл на національну оборону, який передбачав заборону використання певних послуг і типів обладнання у сфері телекомунікацій і відеоспостереження. Відтоді федеральним агентствам заборонено купувати обладнання «Hikvision», а також вступати в офіційні відносини з компаніями та організаціями, які використовують їхні камери. А у 2021 році Федеральна комісія зі зв’язку США внесла їх в перелік компаній, що становлять загрозу національній безпеці. У 2023 році аналогічну заборону на встановлення державними органами пристроїв «Hikvision» схвалив уряд Австралії.

Інша компанія «Dahua Technology» - це другий у світі  виробником систем відеоспостереження за доходами. В росії офіційно їх представляє ТОВ «Дахуа Текнолоджи Рус».

Податки, сплачені організацією в бюджет рф за 2021 рік, становлять $1,12 млн за ниніншім курсом. Враховуючи той факт, що з ринку агресора пішли ряд західних аналогічних брендів (Axis, Hanwha, Panasonic, Motorola, IBM, Milestone), то сума податків за 2022 рік, очевидно, зросла.

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну «Dahua» продовжує у цілодобовому режимі працювати над забезпеченням відвантажень продукції до росії. Крім того, за словами представника компанії, курс рубля став більш стабільним і компанія розраховує на продовження та розширення комерційної діяльності на території країни.

За даними  ресурсу Importgenius, ТОВ «Дахуа Текнолоджи Рус» отримує великі партії техніки та обладнання Dahua. У 2022 році компанія продовжувала імпортувати з Китаю відеокамери, дрони, тепловізори  і супутні компоненти, що підтверджується пропозиціями з офіційного сайту товариства.

Так, у 2022 році в рамках кампанії з обмеження доступу китайських військових виробників до сучасних технологій, Сполучені Штати запровадили контроль експорту мікросхем «Dahua». Британський уряд також заборонив органам державної влади співпрацювати з цією компанією. А у 2023 році їх підтримав уряд Австралії.

Федеральна комісія зі зв’язку США  включила «Dahua Technology» до переліку компаній, продукція яких становить загрозу національній безпеці.

Таким чином, завдяки роботі обох цих компаній на ринку держави-терориста, рф у вільному доступі має дрони, тепловізори, камери спостереження, які можуть бути використані на БПЛА, протидронні рушниці та інші засоби для продовження війни проти України. Це доводить пряме фінансування війни китайськими компаніями «Hikvision» та «Dahua Technology».

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial