Громадські консультації щодо документу FATF про найкращі практики боротьби зі зловживаннями некомерційних організацій

Оновлення документу FATF
 

Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) розглядає пропозиції щодо оновлення документа FATF щодо найкращих практик боротьби зі зловживанням NPOs. Цей проект виконується паралельно із запропонованими поправками до Рекомендації 8 та пояснювальної записки до неї (також перебуває на стадії громадських консультацій), щоб краще прояснити впровадження підходу, що ґрунтується на оцінці ризику.

У червні 2022 року пленарне засідання FATF погодилося переглянути документ із передового досвіду та створило проектну групу делегацій FATF для розгляду необхідних змін і збору відповідної інформації.

Guidance/BPP, запропонований для громадського обговорення, відображає роботу та обговорення команди проекту, а також внесок членів та інших зацікавлених сторін щодо відповідних тематичних досліджень і даних про найкращі практики для боротьби зі зловживаннями NPOs.

FATF проводить консультації з усіма зацікавленими сторонами перед завершенням розробки Guidance/BPP. Вітаються думки практиків, експертів і зацікавлених сторін із сектору NPOs та фінансових установ.

Особливо цікаві коментарі та додаткова інформація щодо:

    • Зменшення ризику фінансування тероризму на індивідуальному рівні NPOs (розділ 3.2 і Додаток B BPP);
    • Впровадження належного управління на індивідуальному рівні NPOs для досягнення цілей R.8 (розділ 3.4 і Додаток B BPP);
    • Ініціативи фінансових установ щодо забезпечення доступу законних NPOs до фінансових послуг, включаючи заходи з пом’якшення ризику (розділ 4.2 і Додаток C BPP);
    • Ініціативи NPOs та донорів щодо забезпечення доступу законних NPOs до фінансових послуг (розділ 4.3 та Додаток С BPP); 
    • Приклади неправильного застосування R.8 для виявлення практик, яких можна уникнути, і для допомоги країнам, фінансовим установам і NPOs у правильному застосуванні підходу, що ґрунтується на оцінці ризику.

На даному етапі FATF не схвалила проект Guidance/BPP і розгляне отримані думки для перегляду тексту перед тим, як пропонувати його прийняти на пленарному засіданні FATF у жовтні 2023 року.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial