ДПС нагадує про обов’язок реєстрації ПФУ

Щодо імплементації Загального стандарту звітності CRS
 

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що у зв’язку із набранням чинності наказу Мінфіну від 30 серпня 2023 № 468 «Про затвердження Порядку взяття на облік та зняття з обліку фінансових агентів, які є підзвітними фінансовими установами для цілей багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки та загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки» (зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 20 вересня 2023 року № 505) триває кампанія з реєстрації Підзвітних Фінансових Установ (далі – ПФУ). 

Строки подання заяви про взяття на облік: 

- до 31 грудня 2023 року – для Організацій, що мали статус ПФУ станом на 30 червня 2023 року; 

- протягом 60 календарних днів після встановлення статусу ПФУ – для Організацій, що не мали статусу ПФУ станом на 30 червня 2023 року або були створені (зареєстровані), починаючи з 1 липня 2023 року або пізніше. 

Нагадаємо, що дата встановлення статусу ПФУ, від якої відраховується термін подання заяви для взяття ПФУ на облік у ДПС, визначається у розділі ХІ Порядку застосування Загального стандарту звітності CRS, затвердженого наказом Мінфіну від 26.05.2023 № 282.  

Подати заяву 

Реєстрація ПФУ здійснюється шляхом подання заяви (код електронного документа – J1308701) в електронній формі через електронний кабінет платника або іншими засобами електронного зв’язку. 

Перелік ПФУ 

Відомості про усі зареєстровані ПФУ вносяться до Переліку ПФУ, що доступний на вебпорталі ДПС у розділі «CRS». 

Перелік доступний за посиланням – https://tax.gov.ua/baneryi/crs/perelik-zareestrovanih-pfu

Впровадження міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки в українське законодавство та практику здійснюється за підтримки Програми Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM). 

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial