Державному реєстру санкцій РНБОУ бути

Закон України від 13.07.2023 № 3223-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування санкцій» підписано Президентом України.
 

На офіційному сайті Верховної Ради наразі з’явилась інформація про підписання Президентом України законопроекту № 8392 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування санкцій».

Офіційний документ повернуто 26 липня 2023 року з підписом від Президента України.

Нагадаємо, що Урядом зареєстровано вищезгаданий законопроект було ще на початку поточного року у Верховній Раді. І в другому читанні законопроект 13.07.2023 було підтримано, та Закон прийнято.

Головним пунктом даного законодавчого акту є створення Державного реєстру санкцій (далі – Реєстр). Згідно прикінцевих положень, пункти, що стосуються ведення та доступу до Реєстру вводяться в дію з дня початку функціонування Державного реєстру санкцій, але не пізніше шести місяців з дня набрання чинності Закону. Наразі, згідно законодавства, є близько півріччя на створення Реєстру.

Засобами Реєстру формуються витяги з Реєстру в електронній формі, зміст яких визначається Положенням про Державний реєстр санкцій, що буде затверджено Радою національної безпеки і оборони України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування санкцій» та Законом України "Про публічні електронні реєстри". Витяги з Реєстру обліковуються у Реєстрі за допомогою унікальних ідентифікаторів.

Ведення Реєстру забезпечує апарат Ради національної безпеки і оборони України, який є держателем цього Реєстру.

Інші зміни Закону направлені:

  • на удосконалення порядку стягнення активів фізичних та юридичних осіб в дохід держави відповідно до Закону;
  • на забезпечення належного розгляду Вищим антикорупційним судом справ про застосування санкції, передбаченої пунктом 11 частини першої статті 4 Закону;
  • на внесення змін до статті 51 Закону, які встановлюють спеціальний строк звернення із заявою до суду, а саме – протягом строку дії воєнного стану, визначеному указом Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

На сьогоднішній день текст Закону України від 13.07.2023 № 3223-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування санкцій» на сайті Верховної Ради України є, але з поміткою «не набрав чинності».

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial