Чи може нерезидент вносити на банківський рахунок резидента готівку в іноземній валюті за товари (роботи, послуги) згідно з умовами експортного договору?

Головне управління ДПС у м. Києві наголошує, що розрахунки за зовнішньоекономічними операціями здійснюються виключно через рахунки в банках
 

Головне управління ДПС у м. Києві наголошує, що розрахунки за зовнішньоекономічними операціями здійснюються виключно через рахунки в банках. 

Вищезазначена норма передбачена п. 16 розд. I Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженного постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року № 5.

Розрахунки за зовнішньоекономічними договорами (контрактами) у готівковій формі заборонено, крім випадку, коли нерезидент – суб’єкт господарської діяльності згідно з умовами експортного договору резидента – суб’єкта господарської діяльності здійснює оплату фізичній особі-резиденту, яка перебуває у відрядженні за кордоном з метою виконання зобов’язань за експортним договором резидента – суб’єкта господарської діяльності, коштами в готівковій іноземній валюті експлуатаційних витрат, пов’язаних з обслуговуванням транспортного засобу, який належить резидентові – стороні договору (орендується, фрахтується ним) і використовується за кордоном з метою виконання зобов’язань останнього за цим договором, за умови оприбуткування невикористаного залишку ввезеної в Україну готівкової іноземної валюти до каси резидента – суб’єкта господарської діяльності згідно з абзацом третім п. 16 розд. I Положення.

Тобто, внесення нерезидентом готівкових коштів в іноземній валюті на рахунок резидента за експортовані товари (роботи, послуги) не передбачено Законом України від 21 червня 2018 року № 2473-VІІІ «Про валюту і валютні операції» із змінами та доповненнями та нормативно-правовими актами Національного банку України, прийнятими відповідно до Закону № 2473.

 Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial