
Уряд планує перекрити схеми дроблення бізнесу
Міністр фінансів України Сергій Марченко наголосив на необхідності перейти від розрізнених ініціатив до скоординованої співпраці та ефективної взаємодії. Міністр фінансів
ДПС повідомила про правила проведення позапланових перевірок щодо ЗЕД-операцій, зазначивши, що ненадання резидентами до банків повного пакета документів та актуальних даних є обов'язковою підставою для таких перевірок
Державна податкова служба України оприлюднила на своєму сайті, що відповідно до підпункту 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України органам ДПС надано право проведення документальних позапланових перевірок платників податків, по яких отримано податкову інформацію, яка свідчить про порушення валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями.
Під час проведення контрольно-перевірочних заходів при відпрацюванні інформації Національного банку України щодо виявлених уповноваженими банківськими установами фактів порушення резидентами граничних строків розрахунків за здійсненими операціями з експорту та імпорту товарів встановлена значна кількість фактів:
Ненадання резидентами до банківської установи повного пакету документів та актуальних даних є обов’язковою підставою для проведення органами ДПС документальних позапланових перевірок.
Наголошуємо, що суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють операції з експорту та імпорту товарів, повинні надавати до обслуговуючого банку документи в повному обсязі, які необхідні для здійснення валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків.
Своєчасне надання резидентами до банківської установи необхідних документів про зовнішньоекономічні операції зменшить кількість повідомлень Національного банку України про факти порушень та, як наслідок, зменшить кількість перевірок суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.
Читайте також:
Читайте далі

Міністр фінансів України Сергій Марченко наголосив на необхідності перейти від розрізнених ініціатив до скоординованої співпраці та ефективної взаємодії. Міністр фінансів

До правоохоронних органів передано рекордну кількість матеріалів щодо відмивання коштів, розкрадання бюджету, податкових злочинів і фінансування держави-агресора. За підсумками першого

З 1 липня 2026 року в Україні почнуть діяти оновлені вимоги міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки CRS
FinAP – RegTech-компанія, яка створює програмне забезпечення та цифрові рішення для управління ризиками та комплаєнсу.
Інформація про продукти:
Техпідтримка:
Навігація:
Юридична інформація:
© 2015 – 2026 FinAP ® – всі права захищені