Затверджено орган виконавчої влади який буде стягувати активи підсанкційних осіб

Відповідні зміни внесені до Положення про Міністерство юстиції України, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2022 р. № 635.
 

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб», який Верховна Рада ухвалила 12 травня 2022 року.

В свою чергу, Кабінет міністрів поклав на Міністерство юстиції повноваження стягувати активи осіб, щодо яких застосовано санкції.  

«Ухвалено рішення про визначення Міністерства юстиції України головним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб, щодо яких застосовано санкції», – про це повідомляє прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Відповідні зміни внесені до Положення про Міністерство юстиції України, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2022 р. № 635.

Так, визначено, що відповідальним за пошук активів і звернення до суду буде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб. Таким органом визначене Міністерство юстиції України, яке має:

    • організувати роботу з виявлення та розшуку таких, що підлягають блокуванню, активів фізичних та юридичних осіб, вказаних у рішеннях РНБО;
    • звертатися до суду з позовами та брати участь у справах про застосування санкції, передбаченої пунктом 11 частини першої статті 4 Закону України «Про санкції».

Крім того, здійснення адміністративного судочинства у справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави здійснюватиме Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Нагадаємо, Верховна Рада України схвалила закон про конфіскацію майна фізичних та юридичних осіб  російської федерації та білорусі.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial