Зареєстрований Проект Закону щодо очищення влади від засновників та членів антиукраїнських політичних партій

Даний законопроект спрямований на захист національної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності Української держави.
 

     26.04.2022 року направлено на розгляд комітету Проект Закону № 7318 від 26.04.2022р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо очищення влади від засновників та членів антиукраїнських політичних партій».

     Війна росії проти України актуалізувала питання очищення влади та публічного простору колаборантів та зрадників. Частин з них напряму працювали на спецслужби росії, частина досягла політичних та бізнес-інтересів через спекуляцію наративів ворожої пропаганди, зменшуючи обороноздатність держави.

     20 березня 2022 року РНБО на час війни призупинила діяльність ряд політичних партій, враховуючи зв’язки їх керівництва з росією. Їх представники помічені в активній колаборації на тимчасово окупованих територіях, замовчуванні злочинів московської армії, закликах до фактичної капітуляції.1 квітня 2022 року Верховна Рада України попередньо прийняла за основу законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій”, реєстраційний №71172-1, врегульовує можливості заборони політичних партій, що здійснюють виправдання чи глорифікацію агресії, колаборують з ворогом.

     Аби не допустити повернення московської агентури в рамках інших політичних структур, пропонуємо впровадити для них заборону обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація) протягом десяти років. Для цього слід впровадити насамперед зміни до Закону України «Про очищення влади» та Виборчий кодекс України. Це включає заборону займати посади в державних органах та структурах місцевого самоврядування, а також бути кандидатами на посади місцевих депутатів та народних депутатів України, Президента України.

     Мораторій на державну службу та участь в публічній політиці допоможе не лише очистити місця для більш достойних людей, активних учасників російськоукраїнської війни, але й остаточно відсторонити від впливу представників ворожої агентури, яких неможливо в стислі терміни перевірити на причетність до конкретних актів диверсійної діяльності, передачі інформації ворогу. Звісно виявлені колаборанти, що діяли на шкоду української державності мають понести 2 кримінальну відповідальність. Однак для інших членів вищезгаданих партій сам факт належності до об’єднань, що методично роками впроваджували ворожу пропаганду та вели деструктивну діяльність в суспільному просторі, необхідна політична відповідальність. Саме нею і стане десятирічний мораторій на публічну політичну діяльність.

     Метою законопроекту є формування законодавчих передумов для очищення влади від засновників та членів антиукраїнських політичних партій:

   • Комуністична партія України
   • Партія регіон
   • Соціал-демократична партія України (об’єднана)
   • Опозиційна платформа – за життя
   • Партія шарія
   • «Держава»
   • «Ліва опозиція»
   • «Прогресивна соціалістична партія України»
   • «Союз лівих сил»
   • «Соціалістична партія України»
   • «Соціалісти»
   • «Опозиційний блок»
   • «Наші»
   • «Блок Володимира Сальдо»

     Законопроектом передбачається внесення змін до Виборчого кодексу України та Закону України «Про очищення влади».

     Законопроектом передбачено заборону обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація) протягом десяти років особам, які були засновниками або членами політичних партій ззначених вище, а також бути кандидатом на посади Президента України, народного депутата України, депутатом місцевої ради, сільським, селищним, міським головою.

Корисні посилання:

Проект Закону (26.04.2022)

Порівняльна таблиця (26.04.2022)

Пояснювальна записка (26.04.2022)

Подання (26.04.2022)

Проект Постанови до Закону (іншого Акта) (26.04.2022)

Читайте також:

Верховна Рада України продовжила воєнний стан строком на 30 діб

російська федерація – держава - терорист

РНБО найближчим часом оприлюднить реєстр колаборантів

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial