Законопроект щодо збільшення суми готівкових переказів, що здійснюється без супроводу ідентифікації платника

Законопроект щодо збільшення суми готівкових переказів, що здійснюється без супроводу ідентифікації платника

15 тисяч гривень - 5 тисяч гривень - еквівалент 1 тисячі євро ?
 

У Парламенті зареєстровано законопроект №3541 «Про внесення змін до статті 14 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» щодо переказу коштів готівкою в межах України».

Метою його прийняття є збільшення низького порогу готівкових переказів у межах України, що здійснюється без супроводу ідентифікації та верифікації платника.

У пояснювальній записці до документа, зазначається, що обмежувальна норма щодо ліміту на так звані «анонімні» перекази містилася й у попередній редакції закону. Неможливо було переказати готівкою більш ніж 15 тисяч гривень без ідентифікації особи платника. Зараз цю норму зменшено до 5 тисяч гривень. Тобто, якщо ви хочете переказати через касу банку або через платіжний термінал гроші на свою чи будь-чию картку, і ця сума перевищує 5000 гривень, то банк зобов’язаний з’ясувати, хто ви є. Інакше кажучи, отримати інформацію про відправника готівки. Отримувач, як клієнт банку, вже відомий установі.

У зв’язку з введенням таких обмежень громадяни масово почали надсилати звернення з проханням невідкладної розробки і подання на розгляд ВР України законопроекту про внесення відповідних змін до Закону №361-XI, зазначаючи про те, що з законі вочевидь, настільки низький поріг (менше 200 доларів США за поточним курсом) є не просто невиправданим, але й цілком абсурдним у контексті мети Закону.

Так, законопроектом передбачається викласти в новій редакції пункт 8 частини 18 статті 14 Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», збільшивши суму переказу коштів готівкою в межах України, що здійснюється без супроводу ідентифікації та верифікації платника, до суми, еквівалентній одній тисячі євро за поточним офіційним обмінним курсом НБУ на дату здійснення правочину та відсутності ознак пов’язаності такої фінансової операції з іншими фінансовими операціями, що в сумі перевищують суму еквівалентну зазначеній.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial