У Верховній Раді пропонують створити Державний реєстр санкцій: законопроєкт

Депутати пропонують створити відкритий реєстр, в якому будуть публікувати всіх суб'єктів з актуальною та правдивою інформацією, до яких застосовано персональні санкції
 

Депутати пропонують створити відкритий реєстр, в якому будуть публікувати всіх суб'єктів з актуальною та правдивою інформацією, до яких застосовано персональні санкції.

Про це йдеться у законопроєкті №8392, передають Українські Новини.

Згідно з ним, державний реєстр санкцій – автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання інформації про всіх суб’єктів, щодо яких застосовано санкції.

Реєстр створюється з метою надання публічного доступу до актуальної та достовірної інформації про всіх суб’єктів, щодо яких застосовано санкції, мовами його ведення будуть українська та англійська.

Порядок ведення та доступу до реєстру визначається Положенням про держреєстр санкцій, який затверджує Рада національної безпеки і оборони України.

Веденням реєстру займається апарат РНБО, а його адміністратором є юридична особа публічного права, визначена рішенням РНБО, уведеним в дію указом Президента України.

У реєстрі зазначається така інформація:

1) підстави для застосування, зміни або скасування санкцій;

2) перелік санкцій, які застосовуються, змінюються або скасовуються у розрізі кожного з осіб, щодо яких застосовано санкції;

3) державні органи, відповідальні за виконання рішення РНБО щодо застосування, зміни або скасування національних санкцій;

4) перелік осіб, щодо яких застосовано санкції, та відомості для їх ідентифікації.

Серед авторів законопроєкту: голова правового комітету Денис Маслов ("Слуга народу"), заступниця голови його фракцій Євгенія Кравчук, депутат від фракції "Голос" Ярослав Юрчишин.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial