Спрощено процедуру банкрутства на час воєнного стану

Президент Володимир Зеленський підписав закон №7442 щодо спрощення процедури банкрутства для бізнесу на час воєнного стану.
 

Президент Володимир Зеленський підписав закон №7442 щодо спрощення процедури банкрутства для бізнесу на час воєнного стану. Про це, як пише інтернет-ресурс “Суспільне Новини”, повідомляється у картці документа на сайті Верховної ради. 

Згідно з документом: 

  • на період дії воєнного стану та протягом шести місяців з дня його скасування збори та комітет кредиторів можуть проводитися дистанційно, а господарський суд зможе продовжувати строки проведення засідань; 
  • пропонується зупиняти нарахування відсотків на зобов’язання боржника перед кредиторами, які реструктуризовані згідно з планом санації чи плану реструктуризації боргів; 
  • справу про банкрутство (неплатоспроможність), коли неплатоспроможність зумовлена бойовими діями, може бути відкрито за заявою боржника без виплати авансової винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. 

Як пояснили раніше ініціатори спрощення процедури банкрутства у пояснювальній записці, під час повномасштабної збройної агресії російської федерації було знищено велику кількість майна суб’єктів господарювання. Це ускладнило чи унеможливило здійснення такими суб’єктами господарської діяльності, проведення ними розрахунків з контрагентами і виконання зобов’язань, що призвело до наявності у суб’єктів господарювання ознак неплатоспроможності чи стало наслідком їх неплатоспроможності. Так чи інакше переважна більшість суб’єктів господарювання України зазнала наслідків повномасштабної збройної агресії російської федерації. 

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial