Роздрібні платежі: заходи з просування миттєвих платежів та платіжних рішень

Держави-члени ЄС хочуть полегшити споживачам оплату в магазинах та зробити транзакції електронної комерції широкодоступними, зручними та безпечними по всьому ЄС.
 

Держави-члени ЄС хочуть полегшити споживачам оплату в магазинах та зробити транзакції електронної комерції широкодоступними, зручними та безпечними по всьому ЄС.

22 березня, Рада ЄС  прийняла висновки, що відповідають стратегії роздрібних платежів для ЄС, представленій Комісією у вересні 2020 року. На тлі швидких інновацій та оцифрування економіки, у висновках вітається комплексна стратегія, викладена Комісією щодо подальшого розвитку ринку роздрібних платежів в ЄС.

Рада надає повну підтримку загальним цілям стратегії, таким як забезпечення конкурентоспроможного та інноваційного ринку роздрібних платежів у ЄС, сприяння використанню миттєвих платежів та створення умов для розробки загальноєвропейських платіжних рішень для зменшення залежність ЄС від основних світових гравців у цій галузі.  

Рада також наголошує на багатьох проблемах, які слід враховувати при подальшому розвитку та регулюванні ринку, таких як фінансова інклюзія, безпека та захист споживачів, захист даних та аспекти боротьби з відмиванням грошей.

У висновках викладено детальні пріоритети Ради за чотирма "стовпами" стратегічних дій, окреслених Комісією:

   • вирішення питань, пов’язаних із дедалі більшими цифровими рішеннями та рішеннями для миттєвих платежів
   • проблеми інновацій та конкурентоспроможності
   • забезпечення доступу та взаємодії роздрібних платіжних систем та іншої інфраструктури підтримки
   • покращення платежів із країнами, що не входять до ЄС

Рада надає Комісії потужний політичний мандат на просування ініціатив у цих сферах та подання законодавчих пропозицій, де це доречно, після проведення належної оцінки впливу. Це включає всебічний огляд директиви про платіжні послуги з урахуванням розвитку ринку та проблем, що виникають при її впровадженні.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial