Нові правила реєстрації юридичної особи за адресою засновника – законопроєкт

У ВРУ зареєстровано законопроєкт №8418 щодо спрощення процедури зміни відомостей у ЄДР про місцезнаходження юридичної особи
 

У Верховній Радй України зареєстровано законопроєкт 8418  про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" щодо спрощення процедури зміни відомостей про місцезнаходження юридичної особи.

Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» не передбачено обов’язок отримання згоди власника приміщення, квартири, будинку для здійснення реєстрації юридичної особи за адресою його власності. Така ситуація стала наслідком реєстрації юридичних осіб без відома власників приміщення. Листування контролюючими органами здійснюється на фактичну адресу юридичних осіб, вказану в реєстрі, що створює додаткові незручності власникам приміщення. Таким чином, постає необхідність вимагати захисту порушеного права власності.

Мета та завдання прийняття законопроекту.

Проект закону розроблено з метою захисту охоронюваного державою права власності.

Загальна характеристика й основні положення законопроекту.

Проект акту передбачає внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», а саме:

    • виключення відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про місцезнаходження юридичної особи на підставі заяви власника приміщення у разі реєстрації такої особи без його відома;
    • звільнити власника приміщення від сплати адміністративного збору за внесення змін до відомостей про юридичну особу щодо виключення відомостей про місцезнаходження юридичної особи.

У разі ухвалення цього Закону він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial