Національний банк спрощує доступ українців з кримською реєстрацією до фінансових послуг

Національний банк спрощує доступ українців з кримською реєстрацією до фінансових послуг

Нацбанк дозволив українцям з кримської пропискою відкривати рахунки в банках та депозити в українських фінансових установах.
 

Національний банк прибирає юридичні формальності для полегшення доступу до фінансових послуг для громадян України, які зареєстровані (мають постійне місце проживання) на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь.

Зазначені зміни затверджені Постановою Правління Національного банку № 31 від 17 березня 2020 року "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 03 листопада 2014 року № 699". Вони набудуть чинності 27 квітня 2020 року.

Національним банком скасовуються спеціальні норми щодо застосування валютного законодавства до громадян України, які мають кримську реєстрацію, і відновлюється статус їх резидентності.

Зазначені послаблення мають на меті полегшити доступ таких громадян, зокрема, й до таких базових послуг як відкриття банківського рахунку чи депозиту в українських фінансових установах.

Регулятор найближчим часом банкам направить також додаткові роз’яснення щодо особливостей ідентифікації та верифікації таких клієнтів під час відкриття рахунків.

Відновлення статусу резидентності таким громадянам України ініційоване Міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Відповідні консультації проводилися за участю Мінветеранів, Міністерства фінансів, фахівців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Державної податкової служби, Державної служби фінансового моніторингу та Національного банку.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial