Кабмін затвердив план заходів щодо деолігархізації в Україні

Уряд затвердив план боротьби з олігархами.
 

Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо деолігархізації в Україні. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у Фейсбук сьогодні, 24 листопада.

"Уряд щойно на своєму засіданні затвердив згаданий вище План заходів. Ми неодноразово зазначали, що припинити зловживання олігархами своєю владою можна лише комплексними заходами", - написав міністр юстиції.

"Періодично з’являються новини, що дехто з олігархів накручує себе чимсь на кшталт: «Переоформив все на фунтів і сплю спокійно», «Я не халявщік, я партньор», «Сивина [статус олігарха] лише прикрашає чоловіка», «Я в окопі, не прилетить» і т.п. А даремно. Прилетить, причому одразу з двох напрямів: і від закону про олігархів, і від плану заходів щодо деолігархізації", - заявив міністр.

У Плані заходів - картинка майбутнього повніша. Там є і регулювання лобізму, і посилення можливості АМКУ, і антикор із судами, і справедливі тарифи, і медіарегулювання, і критична інфраструктура, і енергетична безпека. За його словами, план заходів ще доповнюватиметься, але загальне уявлення можна отримати вже одразу після публікації розпорядження КМУ.

У свою чергу нардеп Олексій Гончаренко опублікував у Телеграм список затверджених заходів:

   • посилення повноважень Антимонопольного комітету;
   • обов'язковість держреєстрації лобіювання та держреєстр лобістів - до грудня 2022 року;
   • забезпечення справедливого та ефективного правосуддя (Верховний суд, Вища рада правосуддя, КСУ) до грудня 2023 року;
   • забезпечення безпеки постачання електроенергії та природного газу до березня 2022 року;
   • припинення імпорту електроенергії з Росії та Білорусі до вересня 2023 року;
   • зменшення зловживань олігархами впливом на медіа до грудня 2022 року;
   • посилення контролю за фінансовими операціями олігархів до грудня 2022 року;
   • мінімізації впливу олігархів на політичні партії та виборчі кампанії до вересня 2022 року;
   • невідворотність покарання за політичну корупцію до червня 2022 року;
   • приведення рівня тарифів на залізничні перевезення до економічно обґрунтованих до грудня 2022 року;
   • створення незалежної від впливу олігархів авіакомпанії до грудня 2022 року;
   • міжнародно-правові інструменти захисту не поширюються на інвестиції українських бенефіціарних власників компаній, які зареєстровані в іноземних юрисдикціях - протягом 2022-23.

Олігархом вважатиметься фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:

   • бере участь у політичному житті;
   • має значний вплив на засоби масової інформації;
   • є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який після дня введення в дію цього закону є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на ринку відповідно до закону "Про захист економічної конкуренції" та протягом одного року поспіль підтримує або посилює таке становище;
   • підтверджена вартість активів особи та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є, перевищує 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Нагадаємо, що Проект Закону про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів) Верховна Рада ухвалила в другому читанні 23 вересня цього року. Однак у ньому виникла юридична колізія, тож 3 листопада остаточно ухвалений Верховною Радою законопроєкт був підписаний президентом України Володимиром Зеленським 5 листопада.

Введення в дію закону про олігархів припадає на період між травневими святами 2022 року, а  олігархами почнуть визнавати бізнесменів вже в кінці травня.

Читайте також:

Держава спрощує адміністративні процеси: прийнято Закон «Про публічні електронні реєстри»

Мінфін оприлюднив проєкту наказу про затвердження змін до FATCA

Як тепер, в умовах карантину, будуть відбуватись інспекційні перевірки банків

Зареєстровано проєкт Постанови щодо застосування санкцій проти осіб, прямо чи опосередковано причетних до політичного переслідування Нарімана Джелялова

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial