Фінкомітет Ради схвалив законопроєкт щодо строків розрахунків за операціями з експорту

Комітет рекомендував прийняти зміни до Закону «Про валюту і валютні операції» щодо звільнення від відповідальності українських експортерів за порушення строку розрахунків за операціями з експорту резидентам рф або білорусії до 24 лютого 2022 року.
 

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні 7 червня 2023 року розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про валюту і валютні операції" (від 21.06.2018   № 2473-VIII). Про це на своєму сайті зазначає finance.ua.

Комітет рекомендував прийняти у першому читанні за основу законопроєкт № 9230 «Про валюту і валютні операції» щодо відповідальності за порушення резидентами строку розрахунків за операціями з експорту.

«Необхідність прийняття Закону зумовлена ситуацією, яка склалася з вітчизняними підприємствами-експортерами, коли вони поставили свої товари та послуги покупцям з російської федерації або республіки білорусь ще до початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України та досі не змогли отримати кошти від таких контрагентів», — пояснив голова комітету Данило Гетманцев в своєму Telegram.

Внаслідок цього українським експортерам загрожує відповідальність відповідно до Закону України «Про валюту і валютні операції» за неодержання грошових коштів за договором та порушення строку розрахунків, встановленого законом.

Тобто законопроєкт передбачає звільнення резидентів України — суб'єктів господарювання, які за операціями з експорту товарів/послуг, поставлених контрагентам — резидентам рф або республіки білорусь до 24 лютого 2022 року, не одержали грошових коштів від таких контрагентів, від відповідальності.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial