Ефективність органів управління: НКЦПФР удосконалила порядок проведення зборів засновників недержавного пенсійного фонду

НКЦПФР схвалила рішення щодо окремих питань проведення зборів засновників НПФ (недержавного пенсійного фонду).
 

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) на засіданні 3 лютого 2022 року схвалила рішення щодо окремих питань проведення зборів засновників НПФ (недержавного пенсійного фонду).

«Комісія постійно працює над удосконаленням всіх процесів та механізмів на ринках капіталу та шукає шляхи їх спрощення для зручності роботи учасників ринку. Цим документом ми врегулювали ряд питань, які надійшли до нас від професійної спільноти», – повідомив Член НКЦПФР Юрій Бойко.

Комісія внесла зміни до процедури та умов проведення зборів засновників НПФ шляхом опитування. Зокрема, у випадку отримання пропозицій від засновників фонду про включення до порядку денного зборів таким шляхом додаткових питань та/або нових проєктів рішень, відповідальна особа не пізніше ніж за 10 днів до дати початку голосування формує та направляє засновникам новий проєкт порядку денного. Також вона одночасно розміщує його на вебсайті адміністратора фонду та/або на вебсторінці фонду.

Серед іншого, документ передбачає прийняття НКЦПФР рішення за порядком денним зборів засновників НПФ, які не відбулися два рази поспіль у зв’язку з їхньою неправомочністю через відсутність достатнього числа представників засновників. Така норма встановлена Законом України «Про недержавне пенсійне забезпечення».

Комісія розробила проєкт з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог Закону України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг, та доопрацювала його з урахуванням зауважень і пропозицій, що надійшли до регулятора від учасників ринків.

Після набрання чинності цього рішення будуть визнані такими, що втратили чинність розпорядження:

Документ доступний на офіційному вебсайті НКЦПФР за посиланням.

Читайте також:

НЦПФР затвердила рекомендації з первинного фінмоніторингу для учасників фондового ринку

Нацкомісія розширює держреєстр випуску цінних паперів

НКЦПФР додала ще 7 компаній до списку ненадійних інвестиційних проектів

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial