Нотаріуси отримали можливість надавати відомості з ЄДР за зверненнями фізичних та юридичних осіб

Алгоритм дій нотаріуса для отримання доступу до ЄДР в умовах воєнного стану.
 

Нотаріальна палата України повідомляє, що 27.03.2022 набрали чинності зміни до постанови КМУ від 06.03.2022 № 209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану», передбачені постановою КМУ від 24.03.2022 № 364.

Змінами передбачено, що в умовах воєнного стану нотаріуси отримали можливість надавати відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР) за зверненнями фізичних та юридичних осіб.

Доступ користувачів, зокрема і нотаріусів, до ЄДР для надання та отримання відомостей з нього, у тому числі установчих документів, надається за допомогою прикладного програмного інтерфейсу ЄДР, за зверненнями нотаріусів до технічного адміністратора ЄДР, у порядку, визначеному законодавством, за умови, що робоче місце (контора) нотаріуса розташовано в межах адміністративно-територіальної одиниці, що не включена до переліку адміністративно-територіальних одиниць, затвердженого відповідно до пункту 1-2 цієї постанови.

Доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, забезпечується з урахуванням зумовлених умовами воєнного стану технічних характеристик (можливостей).

Доступ нотаріуса до ЄДР припиняється технічним адміністратором ЄДР невідкладно – після виявлення ним факту вчинення таким нотаріусом інших технічних дій в ЄДР, не пов’язаних з наданням/отриманням відомостей з ЄДР, про що у дводенний строк інформує Міністерство юстиції.

Для отримання доступу до ЄДР необхідно:

      • Заповнити та підписати Замовленнянадання ідентифікатора доступу до Єдиних та Державних реєстрів (Додаток 2 до Договору про надання послуг приватним нотаріусам доступний за посиланням https://nais.gov.ua/files/general/2020/06/30/20200630172204-47.docx
      • Надіслати Замовлення поштоюдо відповідної регіональної філії ДП «НАІС» вашої області (актуальні адреси регіональних філій за посиланням) чи при можливості – занести його особисто.
      • Після отримання ідентифікатора доступунотаріусам надається можливість в режимі перегляду отримувати відомості, що містяться в ЄДР, в тому числі й до установчих документів, сканкопії яких були додані під час проведення реєстраційних дій, а також формувати Витяги з ЄДР за зверненнями фізичних та юридичних осіб.

Зразок заповненого Замовлення надання ідентифікатора доступу до Єдиних та Державних реєстрів завантажуйте за посиланням https://npu.ua/wp-content/uploads/2022/04/zrazok-edr.docx

 

Читайте також:

Зміни у сфері нотаріату в умовах воєнного або надзвичайного стану

Оновлено порядок державної реєстрації юридичних осіб та ФОП в період воєнного стану

Набрав чинності Закон України, який тимчасово дозволяє юридичним особам з арештованих рахунків виплачувати заробітну плату

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial