Зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

Зміни правил опису нотаріусом майна фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою або зникла безвісти за особливих обставин, та встановлення над ним опіки.
 

Міністерство Юстиції України внесло зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.

Зміни стосуються, розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України доповнено Глава 91. Опис майна фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою або зникла безвісти за особливих обставин, та встановлення над ним опіки.

Нотаріус описує майно фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою або зникла безвісти за особливих обставин, та встановлює над ним опіку на підставі:

   1. рішення суду про визнання фізичної особи безвісно відсутньою;
   2. заяви заінтересованої особи або органу опіки та піклування та відомостей про особу, зниклу безвісти за особливих обставин, в Єдиному реєстрі досудових розслідувань / Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Опис майна фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, та встановлення над ним опіки здійснюється нотаріусом за останнім місцем проживання такої особи.

Опис майна фізичної особи, зниклої безвісти за особливих обставин, та встановлення над ним опіки здійснюється нотаріусом за останнім місцем проживання такої особи або за місцезнаходженням нерухомого майна чи основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - за місцезнаходженням основної частини рухомого майна.

У разі знаходження майна, що підлягає опису, за межами нотаріального округу, в якому здійснює нотаріальну діяльність нотаріус, до якого звернулися для опису майна фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою або зникла безвісти за особливих обставин, нотаріус надсилає нотаріусу за місцезнаходженням майна доручення про опис такого майна.

На підставі доручення нотаріуса опіка майна не встановлюється.

Документом також визначено:

   1. підготовчі дії нотаріуса перед описом майна фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою або зникла безвісти за особливих обставин;
   2. процедуру опису майна особи, яка визнана безвісно відсутньою або зникла безвісти за особливих обставин;
   3. особливості встановлення опіки над майном особи, яка визнана безвісно відсутньою або зникла безвісти за особливих обставин;
   4. порядок припинення опіки над майном особи, яка визнана безвісно відсутньою або зникла безвісти за особливих обставин.

Читайте також:

Як відбувається реєстрація іноземної неприбуткової організації в умовах воєнного стану?

Мінреінтеграції оновило перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточені

Як відновити втрачений паспорт громадянина України або закордонний паспорт?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial