Нові жорсткі санкції проти росії запровадили Австралія та Нова Зеландія

Австралія наклала санкції на 80% банківських активів росії, обмеження розширили ще на 11 банків. Нова Зеландія запровадила персональні санкції проти володимира путіна та його оточення.
 

Уряд Австралії запровадив санкції щодо ще 11 російських банків та державних структур, які керують суверенним боргом росії, повідомляє МЗС країни.

Згідно із заявою зовнішньополітичного відомства, оновлений список санкцій включає російський Фонд національного добробуту і міністерство фінансів росії.

"Австралія тепер націлена на всі російські державні структури, відповідальні за випуск та управління суверенним боргом росії", - зазначається у пресрелізі.

Під санкції також потрапили сбербанк, газпромбанк, ВЕБ, ВТБ, россільгоспбанк, совкомбанк, новікомбанк, альфа-банк та московський кредитний банк.

Окрім іншого, Австралія розширила список фізосіб, до яких будуть застосовуватись фінансові санкції та заборони на поїздки.

"Уряд Австралії знову заявляє про нашу незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також народу України", - додали в МЗС Австралії.

Новозеландський уряд посилив санкції проти росії. До списку заборонених на в'їзд додано 364 політики та військові.  Також до списку цільових санкцій додано 13 фізичних і 19 юридичних осіб – під санкції потрапили їх судна та літаки, а також заморожені їхні активи.

«Світ єдиний проти дій путіна в Україні, і лише через тиждень після ухвалення закону ми приєднуємося до міжнародної спільноти у застосуванні наших перших цілеспрямованих санкцій», – заявила міністр закордонних справ Наная Махута.

«Цей перший транш поточних санкцій вносить додаткові 364 політичних і військових до нашого списку заборонених на в’їзд, а також накладає санкції на путіна та 12 членів його Ради безпеки, один банк та 18 інших організацій», – повідомила міністерка.

Вона додала, що це гарантує, що «фізичні чи юридичні особи Нової Зеландії, які ведуть бізнес із особами, під які потрапили санкції, не підтримають, випадково чи ні, незаконне вторгнення Росії в Україну».

«Ці санкції перешкоджають фізичним особам подорожувати до Нової Зеландії, а організаціям – переміщувати сюди активи або використовувати нашу фінансову систему для обходу санкцій, які можуть бути запроваджені іншими країнами в майбутньому», – повідомила міністр закордонних справ Нової Зеландії.

«Ми очікуємо поступово оголошувати більш істотні санкції. Ми хочемо зміцнити міжнародне співтовариство, включаючи наших найближчих партнерів, щоб чинити тиск на впливових осіб», – сказала Наная Махута, додавши, що уряд цілодобово працює над вивченням росіян із значними інвестиціями в Новій Зеландії.

Зазначимо, що у уряді Нової Зеландії було створено окремий підрозділ з санкцій щодо Росії.

Читайте також:

Канада ввела санкції проти військового керівництва білорусі

США створили спеціальну групу для пошуку активів російських олігархів

Четвертий пакет санкцій ЄС проти росії

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial