Набув чинності Порядок, що визначає механізм встановлення заборони або обмеження пересування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан

У рішенні зазначаються обставини, що склалися в Україні або в окремих її місцевостях, і несприятливі фактори воєнного характеру, що створюють загрозу для населення.
 

20 січня 2022 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1450 від 29 грудня 2021 року набув чинності Порядок встановлення заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан.

Цей Порядок визначає механізм встановлення заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан, що запроваджується та здійснюється військовим командуванням разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування.

Правовою основою запровадження та здійснення заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан, є Конституція України, Закони України “Про правовий режим воєнного стану”“Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”“Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні”, указ Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, інші нормативно-правові акти.

 Запровадження такої заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб здійснюється військовим командуванням на підставі указу Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та полягає у забороні декларування (реєстрації) місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан, зняття із задекларованого (зареєстрованого) місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан, крім зняття із задекларованого (зареєстрованого) місця перебування чи місця проживання осіб у разі одночасного декларування (реєстрації) місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій воєнний стан не введено.

 Військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування приймає рішення про запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб, яке негайно доводиться до відома населення через засоби масової інформації.

У рішенні зазначаються обставини, що склалися в Україні або в окремих її місцевостях, і несприятливі фактори воєнного характеру, що створюють загрозу для населення та істотно знижують рівень забезпечення його життєдіяльності, шляхи протидії таким факторам.

У рішенні також зазначаються:

   • обґрунтування необхідності запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб;
   • строки запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб;
   • перелік осіб, яким забороняється або обмежується вибір місця перебування чи місця проживання;
   • населені пункти, в яких запроваджується заборона або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб;
   • інші заходи, що полягають у забезпеченні виконання указу Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Читайте також:

Зареєстровано проект Закону щодо внесення змін до порядку застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів та санкцій

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial