Бізнес отримав нові можливості для корпоративних платіжних карт

НБУ визначив, що переказ ініційований з використанням платіжної картки (електронного платіжного засобу) є безготівковим розрахунком.
 

Національний банк України розширив можливості застосування бізнесом корпоративних платіжних карток (електронних платіжних засобів). Для цього регулятор осучаснив порядок емісії платіжних карток і здійснення операцій з їх використанням.

Зокрема, для популяризації використання корпоративних платіжних карток Національний банк:

   • надав право бізнесу (суб’єкту господарювання) самостійно визначати осіб, які мають право використовувати корпоративні платіжні картки, емітовані до його рахунку;
   • розмежував відповідальність суб’єкта господарювання та держателя корпоративної платіжної картки.
   • спростив отримання платіжної картки довіреною особою/представником фізичної особи-власника рахунку, а саме: “Довіреність на отримання електронного платіжного засобу може бути засвідчена уповноваженим працівником банку, якщо вона складається в банку в присутності фізичної особи – власника рахунку. Така довіреність додаткового засвідчення не потребує.” ;
   • визначив, що переказ ініційований з використанням платіжної картки (електронного платіжного засобу) є безготівковим розрахунком.

Такі зміни передбачені постановою Правління Національного банку України від 25 червня 2021 року № 60 “Про затвердження Змін до Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням”, що набирає чинності з 01 липня 2021 року.

Національний банк очікує, що норми цього документа сприятимуть ширшому використанню корпоративних (бізнесових) платіжних карток та збільшенню обсягів безготівкових розрахунків.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial