АРМА зможе управляти майном країни-окупанта без погодження з власниками — комітет підтримав законопроєкт

Пропонується внести зміни до законодавства та передбачити, що Національна агенція з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів зможе вільно розпоряджатися переданими в управління активами РФ.
 

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики рекомендує парламенту схвалити за основу та в цілому законопроєкт №8184 про внесення змін до Закону України про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо розблокування можливості управління корпоративними правами переданими в управління Національному агентству та дозволити  АРМА управляти майном власників з країни-окупанта без погодження з ними.

Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 21 закону про Нацагенцію з виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів та визначити, що: у разі здійснення управління активами у вигляді частки у статутному (складеному) капіталі чи акцій, паїв управитель під час здійснення повноважень власника таких активів у вищих органах управління відповідної юридичної особи зобов’язаний погоджувати свої дії з власником таких активів.

При цьому дія абзацу першого цієї частини не поширюється, зокрема на управління активами чи акціями  у юридичних особах (їх філіях, представництвах), що здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України на території України, щодо яких ухвалою слідчого судді, суду встановлено, що: засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром прямо або опосередковано є Російська Федерація чи Республіка Білорусь та/або їх резиденти – юридичні та/або фізичні особи; та/або Російська Федерація чи Республіка Білорусь та/або їх резиденти – юридичні та/або фізичні особи прямо або опосередковано мають частку у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, інше членство (участь у будь-якій формі) у юридичній особі".

Таким чином пропонується дозволити АРМА вільно розпоряджатися переданим агенції в управління майном чи активами РФ чи Білорусі. Чинна редакція профільного закону передбачає,  що агенція має погоджувати свої дії з власником майна, яке передане в управління.

При цьому зазначається, що норма закону стосовно управління активами, які належать власникам з країни-окупанта застосовується до активів, що були передані до ухвалення закону.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial