Як здійснюється взяття на облік ФОП за основним місцем обліку

Державна податкова служба надала алгоритм дій та ро’яснила процедуру як здійснюється взяття на облік ФОП за основним місцем обліку.
 

Головне управління ДПС у Волинській області повідомляє, що взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця контролюючим органом здійснюється у день отримання відомостей з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця та проводиться датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб.

Дані про взяття на облік фізичної особи – підприємця передаються до ЄДР у день взяття на облік за основним місцем обліку.

Відомості, що містяться в ЄДР, надаються у вигляді:

   • безоплатного доступу через портал електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг до відомостей з ЄДР;
   • оприлюднення публічної інформації з ЄДР у формі відкритих даних;
   • безоплатного доступу через персональний кабінет;
   • документів у паперовій та електронній формі, що містяться в реєстраційній справі;
   • виписок у паперовій формі для проставлення апостилю та в електронній формі;
   • витягів у паперовій та електронній формі, що містять відомості, актуальні на момент запиту або на визначену дату;
   • прямого доступу до ЄДР в електронному вигляді у режимі реального часу на платній основі на підставі договорів, укладених з технічним адміністратором.

Відповідно до п. 6.1 розд. VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1588), взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця здійснюється після її державної реєстрації згідно із Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 755), контролюючим органом за місцем її державної реєстрації на підставі:

   • відомостей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця;
   • відомостей про скасування державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Контролюючі органи здійснюють контроль відомостей, які надійшли стосовно фізичної особи – підприємця з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), у порядку, визначеному п. 3.3 розд. III Порядку № 1588 (п. 6.2 розд. VI Порядку № 1588).

Взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця контролюючим органом проводиться у день отримання відомостей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця та здійснюється датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб за номером, який відповідає порядковому номеру реєстрації відповідного повідомлення державного реєстратора в журналі реєстрації заяв та повідомлень про взяття на облік (унесення змін)
платників податків (для самозайнятих осіб) за формою № 7-ОПП (п. 6.4 розд. VI Порядку № 1588).

Згідно з п. 6.5 розд. VI Порядку № 1588 дані про взяття на облік фізичної особи – підприємця передаються до ЄДР у день взяття на облік за основним місцем обліку із зазначенням: дати та номера запису про взяття на облік, найменування та ідентифікаційного коду контролюючого органу, в якому фізичну особу – підприємця взято на облік.

Взяття на облік фізичної особи – підприємця підтверджується відомостями, оприлюдненими на порталі електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – портал електронних сервісів), відповідно до Закону № 755.

Читайте також:

Роз’яснення ДПС: Умови взяття на облік банком рахунку платника податків

Законом України №2120 доповнено ПКУ новим пунктом щодо фінансування видатків не пов’язаних з реалізацією мети та напрямів діяльності організації

Набрав чинності Закон України, який тимчасово дозволяє юридичним особам з арештованих рахунків виплачувати заробітну плату

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial