Прийнято за основу законопроєкт щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції

Сьогодні Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції".
 

14 грудня 2021 року прийнято за основу проєкт Закону за № 4412 від 20.11.2020 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції".

На сьогодні ситуація в міграційні сфері потребує невідкладного вдосконалення правових засад боротьби з нелегальною міграцією, поліпшення управління міграційними процесами, посилення юридичної відповідальності за правопорушення в цій сфері як іноземців, так і громадян України.

Потребує вдосконалення визначення поняття приймаючої сторони – осіб, які запросили в Україну чи приймають в Україні іноземців та осіб без громадянства, зокрема стосовно встановлення на законодавчому рівні зобов’язань цих осіб, пов’язаних з перебуванням в Україні іноземців та осіб без громадянства, яких вони запросили (приймають).

Крім того, на сьогодні потребують узгодження норми законодавства, пов’язані з виконанням повноважень органами, що є суб’єктами Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації, щодо здійснення процедури біометричної ідентифікації та верифікації іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні і порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.

Також потребує законодавчого врегулювання вирішення наступних питань:

  • детального врегулювання на законодавчому рівні процедури продовження строку перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні;
  • щодо спрощення процедури обміну посвідки на тимчасове проживання у звязку із закінченням строку її дії;
  • щодо здійснення процедур реадмісії.

Метою законопроєкту є вдосконалення норм стосовно перебування іноземців та осіб без громадянства на території Україні, підвищення рівня відповідальності іноземців та їх приймаючої сторони за порушення законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, спрощення процедур продовження строку перебування іноземців в Україні, обміну посвідки на тимчасове проживання в Україні.

Норми проєкту Закону спрямовані на узгодження між собою норм законодавчих актів, що регулюють суспільні відносини у сфері міграції та кореспондуються з поданим одночасно проектом Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції)», реєстр. №4411, який передбачає посилення адміністративної відповідальності за порушення законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.

Законопроєктом пропонується внести низку змін до Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України “Про Державну прикордонну службу України”, Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Корисні посилання:

Проект Закону 20.11.2020

Подання 20.11.2020

Пояснювальна записка 20.11.2020

Додаток (1) 20.11.2020

Порівняльна таблиця 20.11.2020

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial