Податкова консультація від Мінфіну: коли заборгованість юридичних осіб та ФОПів визнається безнадійною

Мінфін видав Узагальнюючу податкову консультацію щодо визнання заборгованості юридичних осіб безнадійною.
 

За результатами роботи Експертної ради з питань підготовки Узагальнюючих податкових консультацій (УПК) при Міністерстві фінансів наказом Мінфіну від 10 грудня 2021 року № 661 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо деяких питань розміру сукупних вимог кредитора до юридичної або фізичної особи - боржника, який має враховуватись для віднесення такої заборгованості до безнадійної .

Цією консультацією надано роз'яснення щодо розміру сукупних вимог кредитора до юридичної або фізичної особи-боржника, який може враховуватись для віднесення такої заборгованості до безнадійної відповідно до підпункту «ґ» пп. 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 розділу І Податкового кодексу України (ПКУ).

Роз'яснено, що з урахуванням норм Кодексу України з процедур банкрутства (КзПБ) вищезазначена норма ПКУ застосовується для визнання безнадійною заборгованості фізичних осіб та фізичних осіб - підприємців за умови, що така заборгованість прострочена понад 180 днів, а розмір суми боргу становить менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати, та за умови, що безспірність вимог кредитора за такою заборгованістю підтверджено документально (договором та первинним документом, який визнає заборгованість, зокрема, визнаною претензією, актом звірки з боржником, листом боржника).

Водночас ця норма ПКУ після введення в дію КзПБ не підлягає застосуванню для заборгованості юридичних осіб. Таким чином, для визнання заборгованості юридичних осіб безнадійною потрібно досліджувати інші підстави, визначені в пп. 14.1.11 ПКУ.

Роз'яснення цих питань наразі усуне неоднозначне трактування окремих норм податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Читайте також:

Одноразове добровільне декларування

Відповідь податківців на питання: Що вважається доходом юридичної особи третьої групи, яка отримала кошти за послуги через міжнародну систему переказів?

Чи виникає дохід при внесенні власних коштів на рахунок особою, яка провадить незалежну професійну діяльність

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial