AMLA розпочне збір даних для тестування та калібрування своїх моделей оцінки ризиків. Ці моделі виконують дві цілі: інформувати відбір до 40 суб’єктів для прямого нагляду AMLA, який відбудеться у 2027 році, та забезпечувати послідовну оцінку ризиків відмивання грошей фінансовими установами наглядовими органами по всьому ЄС.
Навчання, яке має розпочатися в березні, проводиться у тісній співпраці з національними наглядовими органами та приватним сектором. Це підготовчий крок до прямого нагляду AMLA. Збір даних охоплюватиме дві групи фінансових установ: ті, що можуть мати право на прямий нагляд AMLA, та репрезентативну вибірку суб’єктів, які, ймовірно, залишаться під національним наглядом. Національні наглядачі надали AMLA списки обох груп, і AMLA повідомила їх про обраних для участі в цьому процесі.
Участь приватного сектору
Високоякісні дані з приватного сектору є необхідними для створення надійної моделі відбору та розробки спільної загальноєвропейської методології оцінки ризиків. Ця робота дозволить фінансовим установам-учасникам протестувати та підготувати свої системи до майбутнього збору даних, а AMLA використає отримані знання для оптимізації запланованого збору даних у контексті процесу відбору для прямого нагляду.
«Тестуючи та валідируючи наші моделі, ми робимо наступні кроки до ефективної та гармонізованої оцінки ризиків у всьому ЄС», Голова AMLA Бруна Сзего сказала. «Ми розраховуємо на участь приватного сектору, щоб гарантувати, що фінальні моделі будуть надійними та надійними.»
Наступні кроки
Після повного тестування та калібрування моделей AMLA сформує остаточний список суб’єктів, які мають право на прямий нагляд. Національні наглядачі потім збиратимуть дані від визначених відповідних суб’єктів на початку 2027 року, що вплине на подальший відбір AMLA 40 безпосередньо контрольованих організацій.
Читайте також:
- Перелік SCAM-проєктів поповнився двома новими – попереджає НКЦПФР
- Комітетом ВРУ розглянуто зміни щодо скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами
- Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт, що узгоджує критерії віднесення підприємств до мікро-, малих і середніх із нормами Європейського Союзу





