Влада США зобов’яже криптокомпанії передавати дані про клієнтів

На думку відомства, з розвитком ринку цифрових активів, платники податків отримали можливість уникати сплати податків.
 

В Міністерстві фінансів США запропонували розширити вимоги до звітності брокерів щодо криптовалюти. Про це йдеться в поясненнях до проєкту бюджету на 2022 рік, пише Forklog.

На думку відомства, з розвитком ринку цифрових активів, платники податків отримали можливість уникати сплати податків.

«Роль криптовалютних транзакцій протягом наступного десятиліття тільки зростатиме, тож ухилення від сплати податків з використанням криптоактивів — швидко зростаюча проблема» — заявили в Міністерстві фінансів США.

Глава Податкової служби США (IRS) Чарльз Реттиг назвав криптовалюту одним з головних способів ухилення від податків нарівні з офшорами.

Раніше  Міністерство фінансів США у своєму звіті повідомляло про пропозицію адміністрації Джо Байдена щодо посилення дотримання податкового законодавства, яка включає вимогу про передачу в Податкове управління (IRS) інформації про криптовалютні трансакції на суму від $ 10 000.

Введення нових правил дозволить мінімізувати можливості приховування доходів, уточнили в відомстві. Згідно з документом, режим звітності поширять на іноземні фінансові установи, криптовалютні біржі і кастодіани.

«Як і в випадку з традиційними транзакціями, бізнес, який одержує криптоактиви зі справедливою ринковою вартістю вище $ 10 000, теж буде зобов'язаний повідомляти про них», — підкреслили у відомстві.

У разі ухвалення ця міра набуде чинності з 2023 року.

Мінфін також виступив з ініціативою ввести «всеосяжну звітність за фінансовими рахунками». Таке правило буде застосовуватись у випадках, коли платники податків купують криптоактиви у одного брокера та переводять їх іншому.

Avanti Кейтлін Лонг, яка являється CEO криптовалютного стартапу, назвала дії влади «розчищенням» регуляторного поля щодо цифрових активів, але виключила можливість заборони біткоїна.

В свою чергу очільник Департаменту кіберполіції Нацполіції України Олександр Гринчак в інтерв'ю РБК-Україна заявив:

«Ми за те, щоб легалізувати й перевести криптовалюту в правове поле. По-перше, ми наповнюємо бюджет, а, по-друге, більш ефективно відстежуємо незаконні операції з криптовалютою. На жаль, весь тіньовий ринок нею користується».

Він також додав, що з криптовалютою пов’язані різні злочини — від убивств, вимагань і викрадень до наркотиків, а ситуація з так званими «майнерами» на законодавчому рівні в Україні взагалі ніяк не регулюється.

27 травня в рамках щорічної міжнародної конференції Consensus 2021 відбулася панельна дискусія «Consensus Crypto State: Ukraine», яка є однією з найвизначніших подій на глобальному крипторинку. Подія об'єднала провідних професіоналів блокчейн-індустрії та понад 10 000 учасників на панельних дискусіях та семінарах для обговорення актуальних питань на глобальному крипторинку.

«В Україні ми будуємо одну з найкращих юрисдикцій для розвитку криптокомпаній. Зокрема, ми пропонуємо конкурентоспроможне оподаткування операцій з віртуальними активами та можливість співпрацювати з українською банківською системою, яка є однією з найзручніших у всьому світі. Переконаний, що наша країна зможе посісти провідне місце у глобальній криптоекономіці та бути передовим прикладом для інших держав», — зазначив учасник конференції заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Участь у події такого масштабу дозволила розповісти світовій спільноті про розвиток легального ринку віртуальних активів в Україні та переваги ведення криптобізнесу в нашій юрисдикції.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial