Україна має чотири можливі напрями конфіскації активів росії та пов’язаних із нею компаній

Реальні кроки щодо конфіскації російських активів в Україні стануть гарним прикладом для міжнародної спільноти зробити теж саме.
 

Міністр юстиції України повідомив, що Україна має чотири напрями конфіскації активів росії та пов’язаних із нею компаній:

      • перший шлях – це конфіскація такого майна за рішенням суду, як це відбулося з активами Медведчука. Було накладено арешт на майно в межах кримінального провадження судом. Майно, вказане в переліку ухвали суду, було передано в управління АРМА, і потім АРМА, у зв’язку зі специфічним статусом активів, передало активи в управління державній компанії за спрощеною процедурою через розпорядження КабМіну. Управителем стане одна з компаній Нафтогазу.
      • «Другий напрям - новий закон про конфіскацію російських активів, який вже надісланий на підпис президентові. Відповідно до нього, рішення про конфіскацію прийматиме ВАКС на підставі кілька десятків критеріїв, за якими будуть визначатися особи, які потраплять під санкції, в тому числі санкції у вигляді стягнення майна у дохід держави. При цьому перехід майна у власність держави відбуватиметься досить швидко - протягом місяця після зібрання документів, які підтверджують російську власність та зв’язок і підтримку держави-агресора», - зазначив Денис Малюська.
      • Крім того, зауважив Міністр, є ще один закон, який вже діє - про націоналізацію майна російської держави. Мова йде про Сбербанк і його активи та про Промінвестбанк.
      • «Четвертий і найпростіший спосіб, - конфіскація майна у зв’язку з воєнним станом. Але цей шлях є небажаним. Така конфіскація не потребує ніякої аргументації, але тоді виникає обов’язок компенсувати вартість. Тому поки що він не використовується», - роз’яснив очільник Мін’юсту.

Він наголосив, що реальні кроки щодо конфіскації російських активів в Україні стануть гарним прикладом для міжнародної спільноти зробити теж саме. Тим паче, що Україна вже запропонувала юридичний механізм для такої реалізації. Якщо цей механізм буде імплементовано західними партнерами найближчим часом, то Україна зможе розраховувати на отримання грошей центробанку рф вже у кінці цього року.

Читайте також:

Закон про заборону діяльності проросійських партій в Україні підписано

Верховна Рада України посилює боротьбу з тероризмом

На кого може поширюватись Закон про націоналізацію майна росіян

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial