Закон, що регулює ринок віртуальних активів, запрацює на повну після внесення змін до Податкового кодексу, а НКЦПФР, як контролюючий орган, захищатиме інтереси учасників ринку віртуальних активів та створюватиме стимулюючі інструменти для галузі.
 

У НКЦПФР розповіли, як регулюватимуть ринок віртуальних активів України.

У прийнятому Верховною Радою України оновленому законопроєкті «Про віртуальні активи»  часткове регулювання ринку та ліцензування криптовалютних компаній доручено Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Згідно з документом, контроль за роботою індустрії розподілили між Нацкомісією та Нацбанком України.
НБУ відповідає за віртуальні активи, забезпечені валютними цінностями, а НКЦПФР — за решту видів віртуальних активів.

Закон поділяє віртуальні активи на незабезпечені та забезпечені.
До незабезпечених активів відносяться криптовалюти.

До забезпечених активів відносять:

      • емітовані резидентами України фінансові віртуальні активи, забезпечені валютними цінностями;
      • фінансові віртуальні активи, забезпечені цінним папером або деривативним фінансовим інструментом.

Представники НКЦПФР заявили, що Комісія та Нацбанк регулюватиме лише забезпечені віртуальні активи. НБУ регулюватиме інструменти грошового ринку, а НКЦПФР — інструменти фінансового ринку та інші, забезпечені матеріальними цінностями.

«Прийнятий закон не регулює криптовалюти, але закріплює регулювання постачальників послуг, пов’язаних з ними, — цим також займатиметься Нацкомісія», — сказали в НКЦПФР.

Для контролю операцій із віртуальними активами (далі ВА) Нацкомісія планує використовувати інструменти аналогічні тим, що застосовуються під час відстеження на ринках капіталу.

«Насамперед йдеться про отримання відповідних звітів від ліцензіатів та їх подальший аналіз», — заявив член НКЦПФР Юрій Бойко.

Згідно з ухваленим законом, постачальники послуг на ринку ВА можуть зберігати/керувати, обмінювати, здійснювати переклад ВА та надавати посередницькі послуги, пов’язані з такими активами.

Для легалізації на ринку постачальників зобов’язали отримувати дозволи НКЦПФР — вони повинні сформувати статутний капітал, запровадити KYC/AML-політики та виконати інші вимоги регулятора. Строк дії таких дозволів становить рік.

Усі схвалені Нацкомісією платформи вносять у спеціальний реєстр. Його створять на основі Комплексної інформаційної системи.

Регулятор має право призупинити дію дозволу біржі або обмінника у разі порушення ними законодавства України.

Закон «Про віртуальні активи» набуде чинності лише після ухвалення змін до Податкового кодексу. У ньому окремо пропишуть особливості оподаткування криптовалют.

«Якийсь час Нацкомісія буде у процесі підготовки нормативних документів. Без них і змін до Податкового та Цивільного кодексів робота ринку віртуальних активів неможлива», — сказав Юрій Бойко.

У НКЦПФР наголосили, що відкриті до діалогу з учасниками індустрії для обговорення та вироблення нормативної бази та сконцентрують зусилля на створенні стимулюючих інструментів для галузі, захисту прав та інтересів інвесторів.

Читайте також:

Обмін віртуальних активів та робота криптобірж стануть повністю легальними в Україні

Що йде після прийняття Радою закону про віртуальні активи

Парламент ухвалив законопроєкт про легалізацію віртуальних активів

FATF переглянула стандарти щодо віртуальних активів та постачальників послуг віртуального майна

Відповідь податківців на питання: Чи має право ФО – декларант відобразити у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації наявність криптовалюти?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial