НБУ затвердив порядок безвиїзного нагляду за учасниками небанківського ринку

 

Постановою Правління НБУ від 28 грудня 2020 року №169 затверджено «Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного нагляду на ринках небанківських фінансових послуг». Постанова набирає чинності з 31 грудня 2020 року.

«Це дозволить регулятору ефективно та системно здійснювати безвиїзний нагляд, отримувати актуальну інформацію про ринок, запобігати правопорушенням та своєчасно комунікувати з учасниками ринку», - зазначено в повідомленні НБУ.

У липні 2020 року з набранням чинності закону про «спліт» Національний банк отримав повноваження зі здійснення безвиїзного нагляду за діяльністю учасників ринків небанківських фінансових послуг. Оскільки раніше спеціальний нормативно-правовий акт з питань безвиїзного нагляду був відсутній, Національний банк вирішив врегулювати цей процес у єдиному документі.

Об’єктами безвиїзного нагляду є:

  • небанківські фінансові установи;
  • надавачі фінансових послуг, які не є фінустановами;
  • посередники на ринках фінансових послуг;
  • фізичні особи-підприємці – надавачі фінансових послуг;
  • постійні представництва у формі філій іноземних страхових компаній;
  • небанківські фінансові групи.

Під час безвиїзного нагляду Національний банк здійснюватиме моніторинг діяльності учасників ринку. Аналізуватиметься звітність, документи, операції та інша отримана офіційна інформація.

«Національний банк здійснюватиме безвиїзний нагляд на постійній (регулярній) основі. Для цього Національний банк регулярно оцінюватиме загальний фінансовий стан, результати діяльності та якості корпоративного управління, системи внутрішнього аудиту й управління ризиками, дотримання обов’язкових нормативів та інших вимог. Для обговорення питань, що можуть виникнути під час безвиїзного нагляду, з власниками істотної участі та керівниками учасників ринку можуть бути проведені зустрічі», - роз’яснює Національний банк.

Читайте також:

(фото з сайту pixabay)
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Read previous post:
Проект постанови НБУ щодо втрати чинності деяких нормативно-правових актів

Громадське обговорення проекту постанови НБУ.

Close