Національний банк за 2019 рік направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 35 банків та 2 небанківських фінансових установи

Національний банк за 2019 рік направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 35 банків та 2 небанківських фінансових установи

 

Національний банк України повідомив, що у 2019 році продовжував надавати правоохоронним органам відомості, що можуть свідчити про організовану злочинну діяльність.

Ці дані були отримані під час здійснення перевірок з питань фінансового моніторингу та дотримання вимог валютного законодавства.

Так, станом на 31 грудня 2019 року до правоохоронних органів надіслано за результатами:

  • перевірок з питань фінансового моніторингу - 24 листи з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів банків та небанківських фінансових установ на загальну суму близько 29,2 млрд грн, 98,0 млн доларів США;
  • валютного нагляду - 18[1] листів про великомасштабні операції клієнтів банків щодо фінансових операцій на загальну суму близько 1,4 млрд грн, 1,12 млрд доларів США, 51,1 млн євро, 69,6 млн російських рублів, 48 млн злотих.

Водночас упродовж 2019 року надіслано чотири повідомлення про підозрілі фінансові операції до Національного антикорупційного бюро України, а також на підставі статті 9 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» - один лист до Служби безпеки України.

Здебільшого надана правоохоронцям інформація стосувалася проведення клієнтами банків/небанківських фінансових установ фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов’язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, уникненням оподаткування тощо.

Крім того, у минулому році Національний банк відповідно до Договору про співробітництво та обмін інформацією між Державною службою фінансового моніторингу України та Національним банком на постійній основі надавав спеціально уповноваженому органу одержану під час виконання своїх функцій інформацію про фінансові операції та їх учасників, пов’язану з підозрою в легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванні тероризму та фінансуванні розповсюдження зброї масового знищення.

Нагадаємо, за 2018 рік Національний банк направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 50 фінансових установ.

[1] З яких 13 листів містять інформацію, отриману за результатами перевірок з питань фінансового моніторингу та валютного нагляду й уключені до зазначеної вище кількості листів, надісланих Національним банком України до Служби безпеки України за результатами перевірок з питань фінансового моніторингу.

(фото з сайту bank.gov.ua)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Read previous post:
ID – картка, як інструмент автоматичної ідентифікації

МВС та ДМС презентували нову опцію - Кваліфікований електронний підпис на ID – картку - КЕП.

Close