Звіт FATF 2021:Екологічна злочинність

У цьому звіті FATF визначає методи, які злочинці використовують для відмивання доходів, спричинених екологічною злочинністю, а також інструменти, які уряди та приватний сектор можуть застосовувати для зриву цієї діяльності.
 

Екологічна злочинність - така, як лісова злочинність, незаконне видобування корисних копалин та торгівля відходами - надзвичайно прибуткове злочинне підприємство, яке щороку приносить мільярдні прибутки. Вона підживлює корупцію та зближується з багатьма іншими серйозними та організованими злочинами, такими як шахрайство з податками, торгівля наркотиками та примусова праця.

У цьому звіті FATF визначає методи, які злочинці використовують для відмивання доходів, спричинених екологічною злочинністю, а також інструменти, які уряди та приватний сектор можуть застосовувати для зриву цієї діяльності. При правильному виконанні Рекомендації FATF надають дієві інструменти для подолання цих незаконних фінансових потоків.

Екологічна злочинність - це злочин із низьким ризиком та високою винагородою. У багатьох країнах легкі санкції за екологічні злочини, поряд з обмеженими зусиллями щодо відстеження та вилучення прибутку, роблять це прибутковим, але безпечним джерелом доходу для злочинців. Тому FATF провела це дослідження, щоб покращити розуміння масштабів та характеру загрози відмивання грошей, спричинених екологічною злочинністю, та посилити реакцію державного та приватного секторів. Міністри фінансів G20 та керівники центральних банків також визнали необхідність активізувати дії та важливість ролі FATF у підтримці цілей у галузі біорізноманіття.

Спираючись на звіт FATF за 2020 рік про відмивання грошей від нелегальної торгівлі дикою природою, можна точно скзати, що злочинці отримують величезний прибуток, використовуючи підставні компанії для змішування легальних та нелегальних товарів та платежів на початку ланцюгів постачання ресурсів. Вони також покладаються на корупцію, шахрайство, засноване на торгівлі, та офшорні корпоративні структури, щоб приховати кінцевих злочинців, які виграють від цих злочинів.

На що слід звернути країнам увагу:

      • Розглянути ризики зловживання злочинцями національного фінансового та нефінансового секторів для приховування доходів, отриманих від екологічних злочинів. Це поширюється на країни, у яких немає внутрішніх природних ресурсів, оскільки робота FATF показує, що злочинці приховують доходи від цих злочинів у різних регіонах, включаючи торгові та фінансові центри.
      • Країни повинні також посилити міжвідомчу співпрацю між фінансовими слідчими та агентствами з охорони навколишнього середовища для виявлення та проведення фінансових розслідувань екологічних злочинів. Це включає роботу з іноземними колегами з метою обміну інформацією, сприяння переслідуванню та поверненню активів, які переміщуються та зберігаються за кордоном.

Приватний сектор також відіграє важливу роль у виявленні фінансових потоків від екологічних злочинів. Дослідження FATF визначає передові практики та показники ризику, щоб допомогти фінансовому та нефінансовому секторам виявити потенційні випадки.

Надалі FATF продовжуватиме зосереджуватись на екологічних злочинах, включаючи вивчення, чи потрібна подальша політична робота. У вересні 2021 року FATF планує провести публічний вебінар для недержавних зацікавлених сторін для обговорення результатів цього нового дослідження.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial