Ефективність управління: НКЦПФР розробила новий порядок погодження набуття істотної участі у професійному учаснику

НКЦПФР розробила новий порядок погодження набуття істотної участі у професійному учаснику.
 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проєкт Порядку погодження наміру набуття або збільшення особою істотної участі у професійному учаснику ринків капіталу та організованих товарних ринків.

Відповідно до пункту 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків», та частини восьмої розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 19 червня 2020 року № 738-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів»  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

«Для нас важливо, щоб діяльність ліцензіатів на ринках капіталу та організованих товарних ринках була прозорою та ефективною. Комісія постійно працює над вдосконаленням процедур та механізмів роботи професійних учасників, і це – черговий крок до їхньої відкритої та стандартизованої роботи»,- пояснює Юрій Бойко, Член НКЦПФР.

Так, в документі регулятор встановлює процедуру та умови отримання погодження у регулятора наміру набуття особою одноосібно або спільно з іншими особами істотної участі у професійному учаснику ринків капіталу та організованих товарних ринків (крім банків). Також передбачено механізм збільшення участі таким чином, що зазначена особа буде прямо чи опосередковано володіти 10, 25, 50, 75 і більше відсотками статутного капіталу професійного учасника чи правом голосу за акціями у статутному капіталі у зазначених розмірах. Або ж ця особа має намір, незалежно від формального володіння набути право справляти значний вплив на управління або діяльність професійного учасника.

Зокрема, проєкт визначає:

      • порядок надання та перелік документів, що надаються до НКЦПФР для отримання погодження наміру набуття або збільшення істотної участі у професійному учаснику;
      • умови, яким повинен відповідати заявник при отриманні погодження НКЦПФР;
      • порядок розгляду документів;
      • вимоги до інформації, що надається власниками істотної участі в професійному учаснику.

Комісія розробила порядок з метою приведення його у відповідність до вимог щодо  Закону України про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків та щодо Закону України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів.

Читайте також:

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку оновила ліцензійні умови для деяких професійниз учасників

НКЦПФР розширила перелік сумнівних фінпроєктів

Нацкомісія розширює держреєстр випуску цінних паперів

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial