Держфінмоніторингом підготовлено типологічне дослідження на тему: «Актуальні методи, способи, інструменти легалізації (відмивання) злочинних доходів та фінансування тероризму (сепаратизму)»

Дане дослідження вивчає питання, пов’язані з виявленням, розкриттям та розслідуванням актуальних схем легалізації (відмивання) злочинних доходів та фінансування тероризму (сепаратизму), розкриває їх характеристики та зміст, а також висвітлює методи, способи й інструменти легалізації злочинних доходів та індикатори виявлення учасників протиправних схем.
 

Держфінмоніторингом, використовуючи власну практику та практику інших учасників національної системи фінансового моніторингу, підготовлено типологічне дослідження на тему: «Актуальні методи, способи, інструменти легалізації (відмивання) злочинних доходів та фінансування тероризму (сепаратизму)».

У типологічному дослідженні проведено вивчення питань, пов’язаних з виявленням, розкриттям та розслідуванням актуальних схем легалізації (відмивання) злочинних доходів та фінансування тероризму (сепаратизму), розкрито зміст і характеристику різних схем відмивання доходів та вчинення інших злочинів. Висвітлено методи, способи та інструменти легалізації (відмивання) злочинних доходів та фінансування тероризму (сепаратизму), індикатори виявлення учасників протиправних схем.

Досвід останніх років дозволив визначитись зі структуруванням схем за певними найбільш поширеними категоріями кейсів, щодо яких здійснювались фінансові розслідування. Зокрема, Держфінмоніторингом за останні роки проведено типологічні дослідження за наступними актуальними тематиками: відмивання коштів від податкових злочинів (2020 рік), привласнення коштів і майна державних підприємств та інших суб’єктів, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів (2019 рік), ризики використання суб’єктів з непрозорою структурою власності у схемах відмивання кримінальних доходів (2018 рік), ризики використання готівки (2017 рік), ризики тероризму та сепаратизму (2017 рік), відмивання доходів, отриманих від корупційних діянь (2016 рік) та інші. Типологічні дослідження Держфінмоніторингу надали змогу суб’єктам фінансового моніторингу сформувати уявлення про ризики та покращити практику застосування ризик-орієнтованого підходу. В даному типологічному дослідженні визначена важлива роль застосування ризико-орієнтованого підходу з метою стримування  вищевказаних злочинів.

Типології відмивання коштів та фінансування тероризму швидко еволюціонують, але розуміння учасниками системи  ідентифікованих схем надає можливості для впровадження відповідних заходів, що мінімізують можливу шкоду. Тож це типологічне дослідження може стати підґрунтям для визначення підозрілості фінансової операції або діяльності з відмивання доходів та вчинення інших злочинів.

Дане дослідження буде корисним практичним посібником суб’єктам первинного фінансового моніторингу, суб’єктам державного фінансового моніторингу, правоохоронним та державним органам, іншим зацікавленим суб’єктам у виявленні та протидії схемам з легалізації злочинних доходів, фінансуванню тероризму (сепаратизму).

Типологічне дослідження розміщено на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу (fiu.gov.ua) у розділі «Типології/ Рекомендації по виявленню схем відмивання коштів».

Читайте також:

Відбулася презентація Звіту про типології корупційних злочинів в енергетичному секторі в Україні

Горизонтальний огляд звітів про взаємні оцінки країн у сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму

Мінфін відтермінував дату набрання чинності наказу щодо порядку обміну інформацією з питань фінансового моніторингу

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial