Денис Малюська: Суд заборонив діяльність дев’яти політичних партій

 

На цей момент судом першої інстанції прийнято рішення про заборону дев’яти проросійських політичних партій та тих, чия діяльність направлена на підрив суверенітету. Про це повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська в ефірі всеукраїнського телемарафону.

Зокрема, за словами Міністра, сьогодні було винесено рішення щодо партії «Ліва опозиція» та Партії Шарія. Рішенням суду заборонена діяльність цих партій. Справу щодо ОПЗЖ перенесена на 20 червня.

Також очільник відомства нагадав, що обмеження щодо утворення і діяльності політичних партій визначені статтею 5 Закону України «Про політичні партії в Україні», згідно з якою:

    • утворення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їхні програмні цілі або дії спрямовані, зокрема, на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення, пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їх символіки.

«Також нещодавно Верховна Рада прийняла зміни до Закону, пов’язані з російською агресією. Зокрема,  виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії проти України, глорифікація, виправдання дій та/або бездіяльності осіб, які здійснювали або здійснюють збройну агресію проти України тощо теж є підставою для звернення до суду для заборони партії», - поінформував Міністр.

Матеріали щодо незаконності діяльності політичних партій надають Мін’юсту правоохоронні органи, і з цими матеріалами Міністерство звертається до суду з адміністративним позовом про заборону політичної партії. При цьому діяльність політичної партії може бути заборонена лише за рішенням суду.

У разі заборони судом політичної партії, згідно зі статтею 21 Закону України «Про політичні партії в Україні»:

    • Майно, кошти та інші активи політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень переходять у власність держави, про що зазначається у рішенні суду.
    • Перехід такого майна, коштів та інших активів у власність держави забезпечує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань (Мін’юст), у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Наразі Міністерство юстиції України розробляє проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок забезпечення переходу у власність держави майна, коштів та інших активів забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень».

Після отримання Мін’юстом відповідного рішення суду про заборону політичної партії та передачу майна політичної партії у власність держави та набрання ним законної сили проєктом Порядку пропонується передбачити наступний алгоритм дій:

    • вжиття Мін’юстом заходів щодо виявлення майна політичної партії, зокрема шляхом подання запитів до відповідних органів, установ про майно, що міститься у відповідних базах даних і реєстрах, та формування переліку виявленого майна політичної партії;
    • публікацію Мін’юстом на своєму офіційному веб сайті інформації щодо переліку виявленого майна політичної партії (крім коштів);
    • отримання від заінтересованих органів пропозицій щодо визначення їх органами управління таким майном (крім земельних ділянок) або передачі у комунальну власність;
    • розроблення та внесення на розгляд Уряду відповідного проєкту рішення Уряду. При цьому у разі відсутності заінтересованих органів у цьому процесі, нерухоме майно (крім земельних ділянок) передаватиметься до Фонду держмайна, що також передбачатиме розроблення та внесення відповідного проєкту рішення Уряду, а інше, відмінне від нерухомого та коштів, майно – передаватиметься для реалізації до ДП «СЕТАМ»;
    • кошти у складі майна політичної партії за зверненням Мін’юсту до банків, у яких відкриті відповідні рахунки, перераховуватимуться цими банками до Державного бюджету;
    • щодо земельних ділянок – Мін’юст, взаємодіючи з Держгеокадастром, інформуватиме відповідний орган, який здійснює повноваження з реалізації права державної власності на земельні ділянки відповідно до повноважень органів, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, про прийняте судове рішення та необхідність державної реєстрації права власності на такі земельні ділянки.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial